Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
24 paź 2016

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień 14 października, święto oświaty polskiej, jest dniem  przypominającym o bardzo ważnej grupie osób- nauczycielach i pracownikach szkoły. W dzisiejszych czasach rola dobrego nauczyciela jest bezcenna dlatego burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz spotkał się z dyrektorami szkół Gminy Wolin i pracownikami administracyjnymi aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej oraz przekazać najserdeczniejsze życzenia wszystkim z okazji ich święta wraz z nagrodami dla najlepszych.

czytaj więcej
20 paź 2016

Zbadaj się w mammobusie!

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

czytaj więcej
20 paź 2016

Teatr Społeczny z Gminy Wolin wystąpił w Szczecinie

W dniu 17.10.2016r., w TeatrzeNieAktorów swój gościnny występ miał Teatr Społeczny z Gminy Wolin. Pani Brygida Borecka (Prezes Fundacji Teatr-Teatr) przyjechała do Szczecina z 4 aktorami, a na scenie widać ich o wiele więcej!!! Czyżby CUD teatru społecznego?!

czytaj więcej
19 paź 2016

Życzenia dla Jubilatki – Pani Wacławy Czesławy Skryplonek

W środę, 12 października doniosły Jubileusz 90. urodzin obchodziła Pani Wacława Czesława Skryplonek z Mokrzycy Małej. Z tej okazji burmistrz Wolina - Eugeniusz Jasiewicz wraz z sekretarzem Gminy Romanem Pawłowskim i sołtysem Mokrzycy Małej Andrzejem Wróblewskim odwiedzili Jubilatkę.

czytaj więcej
17 paź 2016

Ogłoszenie Burmistrza Wolina

Burmistrz Wolina informuje, iż w związku z zarządzoną przez Ministra Środowiska ogólną inwentaryzacją dzika (wystąpienie w Sejmie w dniu 23 września 2016 roku) oraz ustaleń przyjętych w dniu 6 października 2016 r. na posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zorganizowanego przez Wojewodę Zachodniopomorskiego (powyższe dotyczy ograniczenia populacji dzika na terenie Polski oraz zapobiegania skutków epidemii ASF – afrykański pomór świń), w dniach 22 i 23 października 2016 roku zostanie przeprowadzona przedmiotowa inwentaryzacja dzika. W związku z powyższym, proszę o ograniczenie prędkości i zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

czytaj więcej
14 paź 2016

Baśń o Królowej Wyspy Wolin

Na zaproszenie Fundacji Partnerstwo i TetaruNieAktorów w Szczecinie grupa teatru społecznego zrealizuje  muzyczny spektakl pn. Baśń o Królowej Wyspy Wolin. Przedstawienie obędzie się w siedzibie Fundacji Partnerstwo i TeatruNieAktorów 17 października 2016, o godzinie 19.00 w Szczecinie na ul. Piotra Skargi 1. 

czytaj więcej
11 paź 2016

Zakończenie sezonu żeglarskiego 2016

1 października odbyło się zakończenie sezonu żeglarskiego 2016 w zaprzyjaźnionym Klubie UKS „Keja” Przytór. Z tej okazji nasi zawodnicy  po raz ostatni w tym sezonie uczestniczyli w regatach, aby sprawdzić swoje umiejętności.

czytaj więcej
10 paź 2016

„Ruszamy po nowe wrażenia” z Fundacją PZU

Stowarzyszenie Rozwoju Wiosek Wyspy Wolin  – organ prowadzący SSP w Ładzinie wzięło udział w konkursie „PZU z kulturą” . Cieszymy się niezmiernie ,że nasz projekt pt. „Ruszamy po nowe wrażenia” został wybrany i sfinansowany ze środków Fundacji PZU.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia